FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in

Join the forum, it's quick and easy

FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in
FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beogradski Univerzitet - privatizacija

+11
Miss Prissy
/lolita/
pavle
MladenT
gorstak
Karl Marx
weasel
Marc Antony
Young_Hunter
dpopovic
Harberger
15 posters

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Harberger Mon May 18, 2009 8:48 pm

Nesto mi je padalo ovih dana na pamet.. Da li postoji mogucnost da Kembridz ili Harvard, na primer, ili Minhesnski Univerzitet, ili bilo koji drugi zvucniji, pa i WU, udje u vlasnicku i upravljacku strukturu Beogradskog Univerziteta? Pretpostavljam da je teorijski moguce, ali da li bi u praksi bilo izvodljivo? Ima li interesa, politickog otpora, da li dobijaju svi fakulteti i koliko mi moramo da se preuredimo da bi nas hteli? I, da, mora li ceo univerzitet u paketu ili mogu i fakulteti pojedinacno?

U cilju poboljsanja kvaliteta skolovanja i iskolovanih ljudi, naravno. A i ovo mi deluje kao najbolji nacin da udjemo u tih top500 kad smo se vec nameracili Beogradski Univerzitet - privatizacija Biggrin

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by dpopovic Mon May 18, 2009 8:54 pm

Evo odmah lepo da vam odgovorim - to ne dolazi u obzir. Ovde ima
previse onih za koje bi to značilo kraj karijere, da bi iko o
tome i razmišljao. Nažalost? Da, ali je tako.

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Harberger Mon May 18, 2009 9:23 pm

drugovi, nema nama druge nego revolucija Beogradski Univerzitet - privatizacija Biggrin

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by dpopovic Mon May 18, 2009 9:52 pm

Odlično zapažanje, druže.

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Mon May 18, 2009 9:54 pm

Pogledajte samo likove koji se zalazu za "dz" skolovanje... To su vam mladi komunisti, a predstavljaju se kao trockisti... Sve su jaci na bg univerzitetu... Klasicna demagogija. Kad sam im, k'o nasa profesorka Djilasu Smile, predstavio da besplatno skolovanje nece povecati broj studenata, vec zapravo smanjiti njihov broj, rekli su mi da sam neoliberalna bagra... Very Happy
I sad, kako takvi veciti studenti da prihvate privatizaciju univerziteta, ima da pokrenu gomilu napacenih studenata da protestvuju, ni sami ne znajuci zbog cega... A sama privatizacija bi znacila smanjenje i broja studenata i broja profesora. Medjutim, za sada bi bila potrebna jedna dobra strukturna reforma i ministar koji nije poslednja rupa na svirali u svojoj partiji, vec ozbiljan profesor i, nadasve, ozbiljan covek.

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Mon May 18, 2009 10:40 pm

Harberger wrote:Nesto mi je padalo ovih dana na pamet.. Da li postoji mogucnost da Kembridz ili Harvard, na primer, ili Minhesnski Univerzitet, ili bilo koji drugi zvucniji, pa i WU, udje u vlasnicku i upravljacku strukturu Beogradskog Univerziteta?
Young_Hunter wrote:Medjutim, za sada bi bila potrebna jedna dobra strukturna reforma i ministar koji nije poslednja rupa na svirali u svojoj partiji, vec ozbiljan profesor i, nadasve, ozbiljan covek.
Mislim da bi im gore pomenuti ministar pre "zavalio" Megišu, a i što kaže profesorka tamo nema toliko profesora za koje bi to značilo kraj karijere, kao kod nas. (neverovatno kako mi je odmah pao na pamet jedan profesor sa prve godine, uz svo dužno poštovanje)

Beogradski Univerzitet - privatizacija Fred%20Flintstone

Dobro je da tih što se zalažu za besplatno školovanje nema mnogo na našem fakultetu, jer bi se stvarno zapitao šta ti ljudi studiraju Question




Last edited by Marc Antony on Mon May 18, 2009 10:48 pm; edited 1 time in total
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Harberger Mon May 18, 2009 10:48 pm

Ne preponajem profesora sa slike. Moze prvo slovo imena? Beogradski Univerzitet - privatizacija 65

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Mon May 18, 2009 10:50 pm

Onda mora da si bio parna smena Very Happy
Ko kaže da je na slici uopšte profesor, to sam ja stavio tek onako Beogradski Univerzitet - privatizacija 65
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by weasel Mon May 18, 2009 11:00 pm

B ? Very Happy
weasel
weasel

Number of posts : 74
Age : 36
location : Beograd
Registration date : 2009-04-13

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Mon May 18, 2009 11:05 pm

Samo ću dodati osvrt profesora Milovanovića iz Ekonomskih anala na jedan udžbenik iz kog smo i mi pomalo učili
Kratak kurs marksizma za 21. vek
onda ima i odgovor:
Odgovor prof. M.Milovanoviću
i odgovor na odgovor Very Happy
Kratak kurs marksizma II deo

nisam ni ja sve čitao, ali brzo se shvati suština
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Mon May 18, 2009 11:21 pm

Prof. Milic Milovanovic je jedini pored prof. Danice Popovic koji je javno, pred studentima pricao o monopolu Delte i Miskovica. Za to je navodio i razloge. Toliko o profesionalizmu i slobodi edukacije i obrazovanja. Lepo je priznati da negde postoji bolja strana knjiga, nego sto bi sam profesor napisao. Lakse i studentima, lakse i samim profesorima.
Covek je ovaj tekst lepo sklopio, iz one knjige je ucio i moj cale, a to je bilo pre 33 godine. Totalni anarhizam vlada u toj knjizi, ne zna se ni gde je pocetak, ni gde kraj. Mada, moram priznati, jedino je prof. Medojevic, blago reformatorski nastojen cim je, pod pritiscima prihvatio Menkjua. Medjutim, zamalo da izbije buna na fakultetu, jer se penzionisana ekipa pobunila. Jedan od njih je i bio poznat po bacanju indexa studenata kroz vrata/prozor. Sve u svemu, hvala tadasnjem dekanu i profesorima na Principima ekonomije, spasili su nam zivot! Smile

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Mon May 18, 2009 11:37 pm

Samo jos i Finansijsko Rac da izbace i da prevedu neku "pametniju"knjigu! Tesko da na bilo kom univerzitetu od 500 studenata polozi jedva 30 sa prosekom ocene 7!Povodom dz skolovanja mislim da pojedinci nisu u pravu. A sto se tice komunizma bojim se da danasnja omladina sa zagovaranjima o Blagoslovu koji nas ceka u FAMOZNOJ EU mnogo podseca na predratne Skojevce!!! I oni su obecavali jednakost, a znamo svi sta smo dobili!!!!

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Harberger Mon May 18, 2009 11:43 pm

Koji pojedinci nisu u pravu?

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Mon May 18, 2009 11:46 pm

Pa ti koji zagovaraju privatizaciju??? Kako smo prosli sa uspesnim privatizacijama mislim da bi MPC i Delta ponudili najvise za nas fax!!! Stop propalom neoliberalizmu

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Harberger Mon May 18, 2009 11:51 pm

E, pa to sam ja trazio, ali nisam mogao da nadjem.

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Mon May 18, 2009 11:57 pm

Sjajan citat!!! Taj neko je poput bozanstva na ovom fakultetu! Da li je moguce da je racunovodstvo takva nauka da niko ne moze da ga predaje osim doticne osobe?

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by gorstak Tue May 19, 2009 12:04 am

au, za ovo nisam znao... pa kako doticni profesori i danas rade na fakultetu... tjaooo.... zemljo otvori se...
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Tue May 19, 2009 12:18 am

Ni ja nisam znao, ali sam znao da je profesor Boričić (kao i mnogi drugi) bio na izbornoj listi Otpora, pa mi je čudno da su isti protiv njega podneli krivičnu prijavu (verovatno po automatizmu ako je bio na nekoj funkciji na fakultetu). Po ovom članku to je bilo samo dva meseca posle te krivične prijave

skrolujte na drugi tekst
http://213.244.238.3/20031208/hronika3.html
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Tue May 19, 2009 12:25 am

To dovoljno govori o organizaciji zvanoj Otpor koja po mnogo cemu lici na vecinu nevladinih organizacija (i njima je skupljena pesnica predstavljala zasitni simbol). MISLITE O TOME...

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Tue May 19, 2009 12:31 am

Otpor i ta pesnica su imali svoju ulogu u istoriji, i to je sve što je danas Otpor - istorija. Ali ni od srpa i čekića se danas nećemo mnogo 'leba najesti Wink
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by MladenT Tue May 19, 2009 12:37 am

Za Čupića sam znao od ranije, ali za Boričića prvi put čujem. A koliko vidim i Backo je tu Very Happy

Kolega Karl Marx, žao mi je što ću ovo morati da kažem, ali Vi ste jedan običan spamer. Molim Vas idite na studentski forum pa tamo dosađujte.

@Marc Anthony: Otpor je najsvetlija tačka moderne srpske istorije. Mladi Srbije su konačno uradili ono što stariji nisu smeli ili hteli. Otpor jeste istorija, nažalost.

MladenT

Number of posts : 77
Age : 35
Registration date : 2009-02-26

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by pavle Tue May 19, 2009 12:45 am

interesantno:
Jagoda Jorga iz daljeg teksta koji je drug Marko Antonije ostavio , je sada poslanica liste za Evropsku Srbiju, a poznata je po proslogodisnjim protestima studenata jer je cela prica bila vezana za jedan njen amandman o listama za prosirenje do 20%... (necu smaram istrazite vise o tome na netu ili u tekstu Monopollista iz novembra)

ima jos poznatih... Smile

A OTPOR je izgubio svaki smisao onog momenta kada su se promovisali u partiju. Kao narodni pokret imao je veeeliku ulogu krajem 90ih, i za toj im fala. A i na nasem faksu su bili vrlo aktivni... Kako nije bilo Slobe posle 5. oktobra ni OTPOR nije imao jos mnogo posla... Iskreno! Smile

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by MladenT Tue May 19, 2009 12:50 am

Slažem se, mislio sam na nevladinu organizaciju, ne na partiju. Doduše, ostalo im je još posla (kampanja "Bez anestezije!"), iako su onaj glavni završili. Druga je stvar što su drugi obesmislili njihove napore i žrtve. Ali ajde ni ja neću više da smaram sa off-topicom.

MladenT

Number of posts : 77
Age : 35
Registration date : 2009-02-26

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Tue May 19, 2009 1:00 am

MladenT wrote:@Marc Anthony: Otpor je najsvetlija tačka moderne srpske istorije. Mladi Srbije su konačno uradili ono što stariji nisu smeli ili hteli. Otpor jeste istorija, nažalost.
Nemojte pogrešno da me razumete, u potpunosti se slažem sa ovim.
pavle wrote:... daljeg teksta koji je drug Marko Antonije ostavio ...
Nekako mi kolega lepše zvuči, ali ako je u duhu foruma (pošto se stalno ironično provlači to drugovi i drugarice) onda može Wink
Ajde, neću ni ja više da off-topicujem, ali kad krene... evo odjavljujem se Very Happy


Last edited by Marc Antony on Tue May 19, 2009 1:02 am; edited 1 time in total
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Tue May 19, 2009 1:01 am

Daleko od toga da je otpor najsvetlija tacka srpske istorije!! ko to tvrdi taj o istoriji ne zna mnogo!!! Ali necemo vise o tome...

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum