FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in

Join the forum, it's quick and easy

FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in
FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beogradski Univerzitet - privatizacija

+11
Miss Prissy
/lolita/
pavle
MladenT
gorstak
Karl Marx
weasel
Marc Antony
Young_Hunter
dpopovic
Harberger
15 posters

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Fri May 22, 2009 12:00 am

Bravo Mladjo, bas sam to hteo ovih dana da citiram. Ovo kao da je pisano juce. Covek je pogodio srz problema.

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by pavle Fri May 22, 2009 12:03 am

E a da se malo informisete sta je bolonja? Mislim na bolonjsku deklaraciju. O itekako se primenjuje u Nemackoj. Samo sto mi ni ne znamo sta je to. Ovde se misli da je "bolonja", polaganje preko kolokvijuma, male grupe i sl. To je izbor svakog univerziteta kako ce primeniti. Ono sto je sustina:

- protok studenata
- ujednacavanje sistema diploma i bodovanja na svim evropskim univerzitetima
- mogucnost razmene studenata, kretanja porfesora i pohadjanje kurseva na bilo kom fakultetu

A kolokvijumi i ostalo je druga linija cele price. U nekim zemljama je ima u nekim ne. Ali cak i u Britaniji koja je stotinama godina gajila jedan sistem, je moguce otici na semstar ili godinu na univerzitet u Evropi sa kojim saradjuju uz odgovarajuci broj ESPB bodova... Tako da, malo se informisite.

To sto su nasi reformatori shvatili pogresno bolonjsku deklaraciju, njima na dusu. Na kraju je ostalo na entuzijastima-profesorima da sami reformisu predmete i smerove ali opet po svom uverenju. Dakle bolonja nije ono sto mislimo da jeste. Ta deklaracija nije problem. Problem je u glavama onih koji je primenjuju. Dokle god se to ne promeni nema nista od reforme univerziteta. Krenulo je ali traljavo...

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by pavle Fri May 22, 2009 12:06 am

Young_Hunter wrote:Bravo Mladjo, bas sam to hteo ovih dana da citiram. Ovo kao da je pisano juce. Covek je pogodio srz problema.

Ako se preskoce sovinisticki ispadi! Smile

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by MladenT Fri May 22, 2009 12:09 am

Bogami ja se slažem sa njim (makar za taj period) Very Happy

MladenT

Number of posts : 77
Age : 35
Registration date : 2009-02-26

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Fri May 22, 2009 12:29 am

Sta je u tekstu bilo od nekakvog SOVINIZMA??? Komentar je zaista smesan

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Fri May 22, 2009 12:30 am

@MladenT

Ne bih da ulazim u ovo oko koleginica, ali ostalo je isto, ništa se nije promenilo, u još jednom društvenom segmentu se vrtimo kao u začaranom krugu, strašno...

Planirao sam da pročitam ovaj tekst, ali nikako nisam do sad, čim završim sa međunarodnom u julskom roku Wink bacam se na čitanje
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by pavle Fri May 22, 2009 12:47 am

[quote="MladenT"]Ma nemoj. Falilo mu je još kako. O tome npr. govori Arčibald Rajs u svom čuvenom tekstu "Čujte Srbi":

Žena je u nečemu superiornija od
muškarca, a muškarac u nečemu superiorniji od žene. Iskustvo dugo,
sada, već skoro pola veka, pokazalo je da je žena, uz vrlo retke
izuzetke, dala samo osrednje rezultate u nauci. Navedite mi osim
gospođe Kiri, koja je dobro iskoristila delo svoga muža, jednu jedinu
ženu koja je ostvarila nešto veliko u prirodnim naukama, medicini,
književnosti itd
. Nećete pronaći nijednu. Zašto, onda, gurate svoje
devojke na univerzitetske studije? Zar ne mislite da one na njima gube
ženstvenost i da postaju nesposobne da stvaraju i vode porodicu, što je
suštinska svrha žene?


Pogledajte samo kako neuredno živi većina vaših studentkinja na
univerzitetu. Potražite u bolnici statističke podatke o
sifilističarkama, pobačajima i abortusima devojaka koje ste poslali na
univerzitet. Prestravićete se. Prošetajte za lepa vremena Košutnjakom i
prebrojte parove studenata i studentkinja koji tamo, bez ikakvog
ustručavanja vode ... ljubav. I sa takvim ženama vi biste
da obnovite
zemlju iskrvavljenu ratovima i takvim ženama biste poverili decu na
vaspitavanje?...

Boldovao sam ponesto pa bih da prokomentarisem:
1. Ne bih da nabrajam ,a li primecujem da je u tekstu jasno nipodastavan rad Marije Kiri. Da ne ulazim u to da je i tada, a isada mnogo zena u nauci, Marija Kiri je jedina osoba (koliko se ja secam) koja je dobila dve Nobelove nagrade cheers , jednu zajedno sa muzem jednu bez. Rad se koncipirao na njenim teorijama... ne bih dalje.

2. Cekaj molim te a kako to zena sama stvara porodicu. Meni je nekako logicnije da to rade oboje. Ili je tada bilo poularno da zena bleji kuci, pere, cisti, pegla, rani, a muz se napija sa ortacima u krcmi farao ...

3. Nemoj mi molim te reci da su same sa sobom vodile ljubav. Niko ne postavlja pitanje da je tu mozda, kojim slucajem, nekako, ucestvovao i neki student muskog pola? Ako je zbog seksa u Kosutnjaku zena nemoralna sto je onda muskarac tu cist? A da ne govorim da od seksa na Kosutnjaku nema bolje stvari bounce . Mozemo da se pravimo da je to tabu tema, mozemo da se foliramo da nikada to i sl. nismo radili, ali cinjenica da danas ovakav stav ne da ne stoji nego je kriminalno glup.

Mozda je tada kada je pisan ovaj tekst bio sjajan i napredan. Slazem se da je pogodio sustinu i da je dao jasnu kritiku pojedinih problema. Ali necemo se lagati, ova prica je zastarela, a tekst ispunjen sovinizmom. Sto nikako ne oduzima ma preciznosti kritike Srbije i srpske logike, ali svakako daje podlogu da se ceo tekst procita sa jednom rezervom.

E sad kome ono gore nije sovinizam, stvarno ne znam sta da kazem.

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Fri May 22, 2009 12:51 am

@Marc Antony
Treba ti tri sata da procitas ceo tekst, tako da mozes kad pravis pauzu od strategijskog Smile

@pavle
To jeste, malo mi je taj muski sovinizam pokvario utisak. Najbolje od svega je kad on pocne jos da ubedjuje kako zene nisu stvorene za nauku... xxaxaxaxa... to je jedino ispad, inace ovaj socio-politicki pogled je kao juce pisan. To je dokaz da mi nimalo nismo evoluirali od pocetka 20. veka... mozda i od ranije! Very Happy

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by dpopovic Fri May 22, 2009 12:54 am

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 D4 ja i dalje uzivam u ovom smajliju... a i drago mi je sto se Roza Luksemburg izborila za nasa prava!

Meni su na nekom kongresu u Zenevi napisali na bedz "Mr.Popovic",
pa se posle izvinjavali i cak su rekli da bih mogla i da ih tuzim zbog
toga...

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Fri May 22, 2009 12:58 am

onda su, profesorka, bili iskreni, cim su vam ponudili da ih tuzite... Very Happy
to su vam Svajcarci... Al' mi nije jasno kako je onda Arcibald Rajs toliki zenonipodastavac, a iz Svice je... Smile

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by dpopovic Fri May 22, 2009 1:07 am

Pa nemam pojma, ali je svakako iskren bio.

To se kod nas u socijalizmu nije desavalo, jer je stvarno vladala ravnopravnost. Znate li definiciju ravnopravnosti? To ti je kada žena -kreten dođe na visoku funciju, e tada vlada potpuna ravnopravnost...

Meni mnogo veci problem sto isti svetonazor ima patrijarh Pavle i skoro svi iz SPC, mada sada kazu da ima i ženskih sveštenika (sveštenica, jel), ali to mogu postati tek kad ostare (ima nade za mene, i to sve više, hehehe).

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Fri May 22, 2009 1:29 am

Mozda je Papa drugaciji!!! Oni u Vatikanu su dosta liberalniji, valjda zato sto na taj nacin mogu vise da zarade! Nema razloga uplitati SPC u ovakav kontekst! Ipak je to Institucija nad svim Institucijama!!!

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Fri May 22, 2009 1:39 am

To je to... Ako kazes nesto sto moze da zvuci kao kritika SPC, odma' si izdajica poslat od Pape da pravis probleme po Srbiji...

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Fri May 22, 2009 2:06 am

A sat Vi to dragi kolega imate protiv SPC? Da cujem nesto konkretno, a da ne zvuci samo kao podrska profesorkinog misljenja

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by marija_djordjevic Fri May 22, 2009 2:18 am

@Karl Marx

Vi prvi niste obrazlozili zasto je SPC "Institucija nad Institucijama" vec to izgovarate kao da se podrazumeva. Nazalost, ne podrazumeva se.

A propos Arcibalda Rajsa: Ovo sa zenama i studentkinjama je odvratno. Svako misljenje koje se svodi na suzbijanje licnog izbora za mene ne vredi ni pet centi. Toliko.

marija_djordjevic

Number of posts : 6
Age : 40
Registration date : 2008-06-01

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Fri May 22, 2009 2:21 am

Kao vernik SPC, imam problem sa popovima koji leshe slavske domacine za par minuta price, voze nove glanc Mechke, sa pedofilima medju njima, sa Amfilohijem i Artemijem (u duetu), sa preteranom politizacijom same crkve itd... Verujem u Hilandar i one prave svestene i pametne ljude u manastirima, koji su, to sto jesu, iz licnog ubedjenja, a ne iz koristi.

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Karl Marx Fri May 22, 2009 2:29 am

Kolega slazem se sa vama, ali pominjajne njegove Svetosti zaista nije prikladno! Kada vec pominjete pojedince imajte na umu i Irineja Bulovica koji je potpisao dokument o priznavanju Pape kao vrhovnog svestenika svih hriscana. Zapad i istok barem po veri ne treba nikada da budu jednaki. Oni su svojim stavovima pokazali koliko su daleko od bilo kakvih i minimalnih duhovnih vrednosti! pozz

Karl Marx

Number of posts : 14
Registration date : 2009-05-17

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Young_Hunter Fri May 22, 2009 2:49 am

Prvo, ne verujem da je profesorka spomenula Patrijarha u negativnom kontekstu. Nek me demantuje ako gresim.
Drugo, nije ni bitno da li je papa (a nije) vrhovni poglavar svih hriscana, vec je bitno da svako ima slobodu vere ili nevere.
Pozdrav

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Marc Antony Fri May 22, 2009 6:44 am

Young_Hunter wrote:@Marc Antony
Treba ti tri sata da procitas ceo tekst, tako da mozes kad pravis pauzu od strategijskog Smile

Ma i manje od tri sata, vidim da ima 30ak stranica, ali pošto je za mene ispitni rok počeo, a ja u ispitnom roku pored obavezne literature neću da čitam ništa drugo osim novina ili možda ovako nekog foruma study grizla bi me savest affraid što sam pročitao sa strane - pročitao. Wink

Za gospodina Arčibalda posao žene je da Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 MirkoBeogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Ljuta
Very Happy šta da se radi, takvo je vreme bilo
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by /lolita/ Fri May 22, 2009 10:47 am

Marc Antony wrote:
Young_Hunter wrote:@Marc Antony
Treba ti tri sata da procitas ceo tekst, tako da mozes kad pravis pauzu od strategijskog Smile

Ma i manje od tri sata, vidim da ima 30ak stranica, ali pošto je za mene ispitni rok počeo, a ja u ispitnom roku pored obavezne literature neću da čitam ništa drugo osim novina ili možda ovako nekog foruma study grizla bi me savest affraid što sam pročitao sa strane - pročitao. Wink


I mene isto grize savest ako citam nesto sto nije udzbenik dok traje ispitni rok. Mama mi kaze da to nije normalno. Smile
/lolita/
/lolita/

Number of posts : 62
Registration date : 2009-04-07

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by /lolita/ Fri May 22, 2009 10:51 am

pavle wrote:
To sto su nasi reformatori shvatili pogresno bolonjsku deklaraciju, njima na dusu. Na kraju je ostalo na entuzijastima-profesorima da sami reformisu predmete i smerove ali opet po svom uverenju. Dakle bolonja nije ono sto mislimo da jeste. Ta deklaracija nije problem. Problem je u glavama onih koji je primenjuju. Dokle god se to ne promeni nema nista od reforme univerziteta. Krenulo je ali traljavo...

VaistinuBeogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Th_hi
/lolita/
/lolita/

Number of posts : 62
Registration date : 2009-04-07

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Harberger Fri May 22, 2009 2:55 pm

Mene posebno grize savest sto zabusavam strategijski, ne mogu da vam opisem  Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Biggrin

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by dpopovic Fri May 22, 2009 3:35 pm

Haberger, vi zabusavate jer sigurno niste u lektiri citali pricu Branka
Copica o ćilimu znanja i ćilimu neznanja - pa je jedan ucenik koji nije
ucio (strategijski marketing, recimo), njega je cilim neznanja odneo na
Juzni pol, umesto na more, pa se decak prehladio...

Eto vam, ko zna sta ce se tek vama dogoditi na cilimu neznanja, ako ne budete naucili lepo strategijski... drunken

A ja, evo, uzela seminarske da pregledam, ali tek cu to za vikend na
miru da uradim. Tako da ni ja bas nisam vredna, mada imam dobre
radove...

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by yoran Fri May 22, 2009 7:19 pm

dpopovic wrote: Znate li definiciju ravnopravnosti? To ti je kada žena -kreten dođe na visoku funciju, e tada vlada potpuna ravnopravnost...

Ravnopravnost je kad se zenama uvede obavezno sluzenje vojnog roka:) vece od toga nema.

yoran

Number of posts : 13
Registration date : 2009-05-19

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by dpopovic Fri May 22, 2009 7:22 pm

aha dobro, a muskarcima da se uvede - porodjaj, sta mislite?

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

Beogradski Univerzitet - privatizacija - Page 4 Empty Re: Beogradski Univerzitet - privatizacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum