FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in

Join the forum, it's quick and easy

FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in
FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

+12
marija_djordjevic
weasel
johnny_cash
Dzeronimo
gorstak
Young_Hunter
sreta-steta
Boban_
Harberger
MladenT
Ljix
dpopovic
16 posters

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by dpopovic Wed May 06, 2009 12:14 pm

jeste, verovatno, ali baš da taj nije znao ko su Šopen i Betoven, to sumnjam... mislim, ne bi valjda Kleopatra onda bas njega odabrala cyclops

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Marc Antony Wed May 06, 2009 12:22 pm

pa šta da radi čovek, bio je mali pa mu samo oni nisu svirali, a svi ostali jesu Very Happy u seriji Rim, koja je koliko sam uspeo da uporedim zaista rađena po istorijskim činjenicama (naravno uz malo Holivudske umetničke slobode), je tako predstavljeno da su ti stari političari iz foruma posmatrali Cezara, Marka Antonija i ostale Cezarove "namesnike" političare kao prostake, divljake, da ne upotrebim neki teži izraz

a što se tiče Kleopatre, ima i za nju svakakvih priča, e sad šta su tu činjenice ko zna... trudimo se da gledamo na one dobre strane ličnosti, na koje se vredi ugledati
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by MladenT Wed May 06, 2009 4:05 pm

"Тhe Christian hero was the martyr, for as in the Jewish tradition, the highest achievement was to give one's life for God or for one's fellow beings. The martyr is the exact opposite of the pagan hero personified in the Greek and Germanic heroes. The heroes' aim was to conquer, to be victorious, to destroy, to rob; their fulfillment of life was pride, power, fame, and superior skill in killing (St. Augustine compared Roman history with that of a band of robbers). For the pagan hero a man's worth lay in his prowess in attaining and holding onto power, and he gladly died on the battlefield in the moment of victory. Homer's Iliad is the poetically magnificent description of glorified conquerors and robbers. The martyr's characteristics are being, giving, sharing; the hero's, having, exploiting, forcing." (Erich Fromm - To Have Or to Be?)

(originalni Italic; Bold by M.T.)

MladenT

Number of posts : 77
Age : 35
Registration date : 2009-02-26

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by weasel Wed May 06, 2009 5:07 pm

Odavde covek moze da  zakljuci da su glavni krivci za krizu Tito I Cezar Very Happy 


Last edited by weasel on Wed May 06, 2009 6:53 pm; edited 1 time in total
weasel
weasel

Number of posts : 74
Age : 36
location : Beograd
Registration date : 2009-04-13

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Wed May 06, 2009 6:42 pm

weasel wrote:Odavde covek mozeda  zakljuci da su glavni krivci za krizu Tito I Cezar Very Happy 
ma kriva je populacija veverica iz Spanije... Very Happy
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by pavle Thu May 07, 2009 12:15 am

Marc Antony wrote:... koja je koliko sam uspeo da uporedim zaista rađena po istorijskim činjenicama (naravno uz malo Holivudske umetničke slobode), je tako predstavljeno da su ti stari ...

Sustina krize je boldovana Smile

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Marc Antony Thu May 07, 2009 12:27 am

Nisam ja kriv, krenula je priča od komunizma (ili možda jesam Embarassed ) nisu striktna pravila kao na drugim forumima, može malo i off-topic da se priča Wink
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by stevan Mon Jun 08, 2009 3:49 pm

Rezultati izbora za Evropski parlament doneli su, bar za mene, malo cudne rezultate. Naime, stranke levice su izgubile u velikom broju drzava, pa me zanima vase misljenje zasto je to tako, da li samo zbog krize ili zato sto su ljudi poceli racionalnije da razmisljaju u periodu kriza? Jer, covek ocekuje da u krizama pobedjuju stranke levice. Doduse, sad su dobar rezultat ostvarile populisticke i ekstremno desne stranke, ali i zeleni, koji imaju najbolji rezultat do sada. Pa, eto, malo tema za diskusiju. P.S. mogao sam da otvorim i novi topik, ali dobro sad Very Happy

stevan

Number of posts : 11
Registration date : 2008-06-18

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by MladenT Mon Jun 08, 2009 11:54 pm

U periodima krize/ recesije/ depresije su obično pobeđivale ultradesničarske stranke (u Italiji, Nemačkoj, Srbiji ...), zato što su krivile druge za neuspehe (Jevreje, Rome, novi svetski poredak i sl.), a s druge strane i zato što ljudi tad načisto prolupaju.

Molim Vas kolega nemojte moje preferiranje levice proglašavati za neracionalno Very Happy

Edit: stranke "zelenih" bi svakako pre trebalo svrstati u levičarske nego u desničarske

Edit 2: dokazano je da za stranke fašističke orijentacije ne glasa radnička, nego propala srednja klasa (uzgred budi rečeno, u našem slučaju to je DSS)

MladenT

Number of posts : 77
Age : 35
Registration date : 2009-02-26

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 5 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum