FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in

Join the forum, it's quick and easy

FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in
FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

+12
marija_djordjevic
weasel
johnny_cash
Dzeronimo
gorstak
Young_Hunter
sreta-steta
Boban_
Harberger
MladenT
Ljix
dpopovic
16 posters

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by weasel Tue May 05, 2009 1:32 am

Pored delta-city-a su imali svoj grad tako da ovo ne cudi Smile
weasel
weasel

Number of posts : 74
Age : 36
location : Beograd
Registration date : 2009-04-13

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Marc Antony Tue May 05, 2009 3:08 am

Harberger wrote:Ne znam, sad sam se setio da imam u kompjuteru. Pevljiva je ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Biggrin

Imam i ja nešto od tih pesmica, pa svi smo mi deca bivših komunista, ali smo skrenuli sa puta Laughing

Drugovi i drugarice kolege, ovo vam je muzika za osokoljavanje pred ispitni rok: cheers


Sjajni Oliver Dragojević:



Kada govorimo o sjajnim kompozitorima ili šta su već, poslušajte ovu pesmicu na nemačkom, ne znam ko je od koga "ukrao" i ne razumem šta pevaju (da li su nacisti ili možda neki Istočni Nemci - možda se ova pesma slobode širila po šumama i gorama širom Jevrope)


I na kraju istorijski radio snimak:


a sad svi na svoje radne zadatke...
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by dpopovic Tue May 05, 2009 9:21 am

Tek generacija moje ćerke (1998) ništa ne zna o komunizmu. Mi smo
se valjali od smeha na to kako je dok jos nije znala da govori
"krstila" ulice "Narednog fronta" i "Proletirskih brigada", kako ih ja
od tada redovno nazivam. A zgradu CK, o kojoj pričate, njena generacija
zove - "Hipo".

Je li komunizam zato mrtav? Nije, sto posto, a možda i ne treba da bude,otkud znam.

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by pavle Tue May 05, 2009 4:57 pm

Komunizam je mozda mrtav, ali u glavama domace "radnicke klase", i to pogotovo kod onih koji rade za javna preduzeca, socijalizam jos zivi i zivece.

ilustrativan je transparnet na nedavnim protestima Saveza Sindikata...

"Dajte nam posao da imamo za leba"

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Tue May 05, 2009 5:54 pm

dpopovic wrote:Tek generacija moje ćerke (1998) ništa ne zna o komunizmu. Mi smo
se valjali od smeha na to kako je dok jos nije znala da govori
"krstila" ulice "Narednog fronta" i "Proletirskih brigada", kako ih ja
od tada redovno nazivam. A zgradu CK, o kojoj pričate, njena generacija
zove - "Hipo".

Je li komunizam zato mrtav? Nije, sto posto, a možda i ne treba da bude,otkud znam.
e to je jedina sansa da se krene na neki novi put.... te generacije su ciste i imaju sansu da naprave nesto novo ne nalik prethodnim decenijama...a to za radnike  sto je receno u prethodnom poslu... pa ljudi su navikli da imaju nekog tamo vodju koji ce da misli za njih, da im govori sta da rade. Nije lako iskoreniti to i probuditi svest u ljudima da treba i oni nesto samoinicijativno da rade... najlakse je sedeti i vikati nema posla... samo da se otvore oglasi, pa ima barem 20 str ponuda... al ajde sad... mozda i ja gresim....
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Harberger Tue May 05, 2009 6:29 pm

pa svi smo mi deca bivših komunista, ali smo skrenuli sa puta

Ja sam dete reakcije, molim da se prizna nasa razlicitost  ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 F9o7sp

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by weasel Tue May 05, 2009 6:36 pm

Marc Antony wrote:
Harberger wrote:Ne znam, sad sam se setio da imam u kompjuteru. Pevljiva je ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Biggrin

 pa svi smo mi deca bivših komunista, ali smo skrenuli sa puta Laughing

uf daleko bilo 
weasel
weasel

Number of posts : 74
Age : 36
location : Beograd
Registration date : 2009-04-13

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Tue May 05, 2009 6:51 pm

pa ajd da mi kaze ciji roditelj nije nosio crvenu maramu kada je isao u skolu? ma ajte... Very Happy docekivali predsednike, ucili narodnu odbranu ( ili tako nekako ), marksizam... cak su isli na streljanu da pucaju iz pusaka ( kada sam skoro pricao sa mojom majkom na tu temu , saznao sam da je pucala iz puske M4 8O)... sta reci...  Very Happy
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Harberger Tue May 05, 2009 6:54 pm

moji moji ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Cheer  i zato su imali ukore i isli na razgovore sa psiholozima i predagozima  ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Cheer

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Tue May 05, 2009 6:57 pm

Harberger wrote:moji moji ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Cheer  i zato su imali ukore i isli na razgovore sa psiholozima i predagozima  ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Cheer
hahahhaha... sjajno... ili su isli na Goli Otok ( navodni drzavni neprijatelji ) ...
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by MladenT Tue May 05, 2009 7:13 pm

Moje skromno mišljenje je da ne treba kriviti komunizam kao takav, nego među Srbima izuzetno izražen kompleks autoritarnosti. Komunizam je kriv za ekonomske neuspehe, za velike socijalne izdatke, za birokratiju i sl. Ali i Česi, Poljaci, Slovenci, Estonci su bili pod komunizmom, pa evo gde su sada. Kad je kod nas odbačen komunizam, umesto napretka, narod je našao nove ideale kojima će se podrediti - nacionalizam, ravnogorski pokret, crkvu (ako ćemo iskreno, srpsko "pravoslavlje" je jedno najodvratnije farisejstvo) - i nove "mislioce" (Kostu Čavoškog, Matiju Bećkovića, Branu Crnčevića i njima slične). Više (i bolje) o tome možete pročitati u knjizi "Prokletstvo nacije" Miloša Bogdanovića (postavio sam link na drugoj temi)

MladenT

Number of posts : 77
Age : 35
Registration date : 2009-02-26

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Tue May 05, 2009 7:19 pm

MladenT wrote:Moje skromno mišljenje je da ne treba kriviti komunizam kao takav, nego među Srbima izuzetno izražen kompleks autoritarnosti. Komunizam je kriv za ekonomske neuspehe, za velike socijalne izdatke, za birokratiju i sl. Ali i Česi, Poljaci, Slovenci, Estonci su bili pod komunizmom, pa evo gde su sada. Kad je kod nas odbačen komunizam, umesto napretka, narod je našao nove ideale kojima će se podrediti - nacionalizam, ravnogorski pokret, crkvu (ako ćemo iskreno, srpsko "pravoslavlje" je jedno najodvratnije farisejstvo) - i nove "mislioce" (Kostu Čavoškog, Matiju Bećkovića, Branu Crnčevića i njima slične). Više (i bolje) o tome možete pročitati u knjizi "Prokletstvo nacije" Miloša Bogdanovića (postavio sam link na drugoj temi)
samo cu te zamoliti da crkvu u takvom kontekstu ne spominjes... hvala!
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Tue May 05, 2009 7:25 pm

gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by weasel Tue May 05, 2009 7:28 pm

gorstak wrote:pa ajd da mi kaze ciji roditelj nije nosio crvenu maramu kada je isao u skolu? ma ajte... Very Happy docekivali predsednike, ucili narodnu odbranu ( ili tako nekako ), marksizam... cak su isli na streljanu da pucaju iz pusaka ( kada sam skoro pricao sa mojom majkom na tu temu , saznao sam da je pucala iz puske M4 8O)... sta reci...  Very Happy
Pa pod pretanjama naravno da jesu . ALi ne cini ih valjda komunistima to sto su nosili da bi ostali zivi ....
weasel
weasel

Number of posts : 74
Age : 36
location : Beograd
Registration date : 2009-04-13

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Marc Antony Tue May 05, 2009 7:59 pm

Marc Antony wrote:
Imam i ja nešto od tih pesmica, pa svi smo mi deca bivših komunista, ali smo skrenuli sa puta Laughing

Ja se nadam da je neko prepoznao dozu ironije ovim rečima, a "iznenađenim, uvređenim i oklevećanim" se duboko izvinjavam Very Happy

MladenT wrote:Moje skromno mišljenje je da ne treba kriviti komunizam kao takav, nego među Srbima izuzetno izražen kompleks autoritarnosti. Komunizam je kriv za ekonomske neuspehe, za velike socijalne izdatke, za birokratiju i sl. Ali i Česi, Poljaci, Slovenci, Estonci su bili pod komunizmom, pa evo gde su sada. Kad je kod nas odbačen komunizam, umesto napretka, narod je našao nove ideale kojima će se podrediti - nacionalizam, ravnogorski pokret, crkvu (ako ćemo iskreno, srpsko "pravoslavlje" je jedno najodvratnije farisejstvo) - i nove "mislioce" (Kostu Čavoškog, Matiju Bećkovića, Branu Crnčevića i njima slične). Više (i bolje) o tome možete pročitati u knjizi "Prokletstvo nacije" Miloša Bogdanovića (postavio sam link na drugoj temi)
a sa ovim bih se složio u dobrom delu, samo ja bih tu krenuo od najnižeg dela, mislim da smo generalno (bili) neobrazovani i ne mislimo svojom glavom, dakle povodljivi, laki za manipulisanje, i navikli da nas veliki tata, ili majka država zaštiti od svega, nađe posao, reši probleme... (možeš narodu da prodaš i komunizam i nacionalizam i šta god hoćeš, samo ga lepo upakuj)
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by weasel Tue May 05, 2009 8:32 pm

Prepoznao sam al opet se najezim nhf Wink
weasel
weasel

Number of posts : 74
Age : 36
location : Beograd
Registration date : 2009-04-13

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Young_Hunter Tue May 05, 2009 9:40 pm

Pa dobro, to ako smo nastali od bivsih komunista, ne znaci da i mi treba da budemo isti... valjda smo malo evoluirali... Very Happy

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Wed May 06, 2009 2:16 am

Profesorka, da li ste iz ovoga pucali?     https://i.servimg.com/u/f85/13/85/84/55/collec13.jpg   ( to bi trebalo da je m48)...  danas ljudi beze u civilnu vojsku, a tad su svi znali da rasklope i sklope pusku... to danas ne bih mogao da zamislim... nikako... Very Happy
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by pavle Wed May 06, 2009 2:33 am

Apropo toga da se vratimo na temu, moguce da je jedan deo krize izazvan i besomucnim trosenjem i zaduzivanjem SAD i VB u vojne svrhe (akcije u Iraku i Avganistanu)... Stiglic je izneo procenu 2007. da ce ukupno SAD rat u Iraku izaci 3000 milijardi dolara... prava sitnica...

A mogli bi i da otvorimo temu povodom domace vojske, i obaveznog vojnog roka i regrutacije (koje gubljenje vremena i novca)

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by gorstak Wed May 06, 2009 3:40 am

pavle wrote:Apropo toga da se vratimo na temu, moguce da je jedan deo krize izazvan i besomucnim trosenjem i zaduzivanjem SAD i VB u vojne svrhe (akcije u Iraku i Avganistanu)... Stiglic je izneo procenu 2007. da ce ukupno SAD rat u Iraku izaci 3000 milijardi dolara... prava sitnica...

A mogli bi i da otvorimo temu povodom domace vojske, i obaveznog vojnog roka i regrutacije (koje gubljenje vremena i novca)
Amerima je u interesu da sto vise ratuju i da se sto duze zadrze na takvim podrucjima... mora da radi ratna industrija... pa na nama su istresli bobme, rakete, kasetne bombe (koje su inace zabranjene) koje su im skupljale prasinu... a za vojsku... sto se mene tiche, chast je ici u vojsku ( redovnu)...tu nema dileme...  
gorstak
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by dpopovic Wed May 06, 2009 8:11 am

@gorstak. Da, lici na tu iz koje smo mi pucali. Svakako nije ona druga cijiu ste sliku juce stavili na post. Ali nama su to bila jedina korisna znanja od vojske, odbrane, itd. Sve ostalo je bilo ispiranje mozga, uz obaveznu utehu tipa - pa dobro, makar sad znam da pucam, ili da rasklapam oruzje...

Ipak mislim da je odlazak intelektualaca u vojsku cisto gubljenje vremena i da ima ogroman oportunitetni trosak, izrazen u gubitku zarade, ili boljeg radnog mesta, ili u gubitku mogucnosti da se usavrsava, itd. Nisam primetila da se bilo koji moj drug iz vojske IKADA vratio pametniji, zreliji, sposobniji, ili bilo sta drugo, ali mnogo suprotnih slucajeva jesam primetila - trajno odvajanje od knjige,gubitak ambicija, itd. Mozda je to sve negde "čučalo", ali vojska je majka da otkrije sve mediokritetske osobine kod čoveka.

Zakljucak? Glasam za privatnu vojsku!

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Marc Antony Wed May 06, 2009 11:38 am

To sam i ja hteo da kažem, nek pusti mene država da ja tih 6-12 meseci radim, i ako treba da plaćam neki porez za finansiranje vojske u redu, a ko misli da je ići u vojsku čast može slobodno da se zaposli kod najboljeg poslodavca (države) i to verovatno da ima zaposlenje "za stalno". A egzibicionistima će biti omogućeno, sudeći po rečima ministra Šutanovca, da iznajmljuju avione, kamione, tenkove i druga oklopna vozila, pretpostavljam i puške - plati pa radi šta god hoćeš, mada pretpostavljam da je jeftinije otići na paintball s vremena na vreme Very Happy
al ne vredi - "rado ide, Srbin u vojnike"
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by pavle Wed May 06, 2009 11:49 am

Glasam za privatnu vojsku... Koja je svrha odlaska u vojsku. Danas se ratovi najmanje vode sa pesadijom, prasinarima poput nas, koji nismo nesto posebno zainteresovani za vosjku. Ako bi se pak placala dobro, i ako bi postojale dobre akademije koje bi izbacivale kvalitetne vojnike i oficire, onda bi sigurno kvalitet vojske skocio... A sta ce Srbiji 30.000 vojnika i 1.000.000 potencijalnih rezervista, kad svaki neophodni posao moze da zavrsi 10 do 15.000 profesionalnih vojnika. Cisto gubljenje drzavnih para. Nekada se time kupovao socijalni mir (uz stogodisnje obrazovanje na fakultetima), danas koja je poenta?

pavle

Number of posts : 139
Age : 35
Registration date : 2009-04-13

http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by dpopovic Wed May 06, 2009 11:52 am

@marc antony
E sada cu da budem zla, ali moram da primetim da ovakva izjava ne odgovara nick-nejmu koji ste sami sebi uzeli - Marko Antonije!
Roman General Marc Antony
ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Romans-emperors-marcus_antonius
Marc Antony, his Latin name was Marcus Antonius, was a Roman general
and politician who was perhaps best known for his support of Gaius
Julius Caesar during the latter's illustrious career as Rome's foremost
military leader and statesman. More notoriously, Marc Antony is to this
day also
remembered for his stormy love affair with Queen Cleopatra
VII of Egypt.

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

https://danapopovic.forumotion.com

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Marc Antony Wed May 06, 2009 12:04 pm

dpopovic wrote:
Marc Antony, his Latin name was Marcus Antonius, was a Roman general
and politician who was perhaps best known for his support of Gaius
Julius Caesar during the latter's illustrious career as Rome's foremost
military leader and statesman. More notoriously, Marc Antony is to this
day also
remembered for his stormy love affair with Queen Cleopatra
VII of Egypt.

To je i meni palo na pamet dok sam kucao odgovor malopre Smile sasvim slučajno sam izabrao taj nik, moram da priznam da u školi nisam nešto posebno naučio o njemu s obzirom da nisam išao u gimnaziju, ali sam u skorije vreme gledao neke serije, dokumentarce o njemu i to što je bio general, vojskovođa na stranu, oduševila me je njegova fleksibilnost, snalazio se u skoro svim situacijama, do kraja ostao lojalan Cezaru, čak nekad i kada je sve izgledalo bezizlazno, snalazio se i kao političar (doduše verovatno su ga u to vreme oni stari političari Rimljani gledali kao što se danas gleda na Velju Ilića, ili Dragana Markovića Very Happy ) itd.
Marc Antony
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

Back to top Go down

ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU? - Page 4 Empty Re: ŠTA JE U STVARI IZAZVALO KRIZU?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum